Mali Mühür Nedir?

Mali mühür, tüzel kişiler ile kurum, kuruluş ve işletmeler tarafından elektronik belge olarak oluşturulacak fatura ve diğer yasal belgelerin bütünlüğünün, kaynağının ve içeriğinin garanti altına alınması, elektronik ortamda muhataplarına iletilmesi ve elektronik ortamda saklanması sırasında güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması amacıyla kullanılacaktır.

Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mali Mühür Sertifikası için https://mportal.kamusm.gov.tr adresine gidilir. Açılan sayfada tüzel ya da gerçek kişi için gerekli olan alanlar doldurularak başvuru gerçekleştirilir.

Başvuru yapıldıktan sonra, başvurunun son ekranında verilen bilgilere göre https://sanalpos.kamusm.gov.tr/index.jsf sayfasından ödemeler gerçekleştirilir.

ertifika teslim alındıktan sonra http://mm.kamusm.gov.tr/surecler/aldim_ne_yapmaliyim sayfasındaki süreçler işletilir.

PIN Bilgisi ile ilgili önemli bilgi;

  1. PIN’in 3 (üç) kere hatalı girilmesi durumunda https://onlineislemler.kamusm.gov.tr sayfasına tıklanarak Kilit Çözme seçeneğinden yeni PIN belirleme işlemi yapılmalıdır. Kilit Çözme yardım için tıklayınız.
  2. Akis Kart İzleme Aracı’nda “PIN kilitlendi. PUK ile kilit çözebilirsiniz.” uyarısı sadece 2014 yılı öncesinde üretilen ve PUK kodu bulunan kartlar için geçerlidir. PUK kodu ile kesinlikle işlem yapmayınız! Yetkisiz veya hatalı olarak yapılan 3 (üç) PUK giriş denemesi sonrası kart bir daha kullanılamayacak biçimde kullanım dışı kalır. Bu durumda kart ücret karşılığında yenilenir.

Mali Mühür Fiyatları?

http://mm.kamusm.gov.tr/fiyatlandirma.jsp sayfasından güncel fiyatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Akıllı kart için fatura Mali Mühür Sertifikası ile aynı zarf içerisinde gönderilmektedir.

HSM için fatura üretim süreçleri tamamlandıktan sonra ayrıca firma adresine gönderilmektedir.

0 YorumYorumlar

Bir Cevap Yazın