Site icon eMuhasebe Blog

eMuhasebe ile Dijital Dönüşüm ve eFatura Geçiş İşlemleri

İşletmenizin e-fatura, gib earşiv, stok, varyant ve depo yönetimi için sunmuş olduğumuz çözümler ile zamandan tasarruf sağlayabilir ve dijital dönüşüm sürecinde eMuhasebe’nin desteğini yanınıza alabilirsiniz.

Karmaşık görünen e-Faturaya geçiş süreci, gerekli araçlar temin edildikten sonra oldukça kolay bir şekilde tamamlanabilir. eMuhasebe olarak mali mühür, gelir idaresi başvuruları süreçlerinde destek sağlayarak süreci hızlandırmaktayız.

eMuhasebe ile eFatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. Kamu Sertifikasyon Merkezi aracılığıyla mali mühür başvurusu yapılır. Mali Mühür ücreti 2022 için Şirketlerde 430,70 TL, şahıs işletmelerinde 286,74 TL’dir. “işlemleriniz eMuhasebe üzerinden gerçekleştiğinde başvuru adımında destek sağlanacaktır.”
  2. E-fatura başvurusu, efatura.gov.tr adresi üzerinden mali mühür ile imzalanarak yapılır. “emuhasebe teknik ekibi destek sağlamaktadır.”
  3. Entegratör firma üzerinden mali mühür ile onay verilerek aktivasyon sağlanır.
  4. Entegratör üzerinde Mali Mühürle imzalama yapıldıktan sonra işlemin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından işlemin onaylanması beklenir. Onay alındıktan sonra e-Fatura kesmeye başlayabilirsiniz.

e-Fatura başvuru işlemi sonrası sorgulama işlemi, https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/Sorgula.jsp adresinden  vergi kimlik numarası ya da TC kimlik numarası ile yapılabilir. Mevcut bilgilerle, sistemdeki bilgileri karşılaştırabilir, doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Exit mobile version